HIPNOZA NA RZUCENIE PALENIA

rzucenie palenia hipnoza łódźLeczenie za pomocą hipnozy cieszy się coraz większą popularnością wśród pacjentów gabinetów terapeutycznych. Hipnoza odpowiada na pytanie o to, jak rzucić palenie szybko i skutecznie, jednocześnie niwelując przyczynę problemu, a nie same skutki. W konsekwencji hipnoza na rzucenie palenia jest uznawana za jedną z najbardziej skutecznych metod terapii i powszechnie polecana palaczom, którzy chcą się wyrwać ze szponów nałogu.

Jak rzucić palenie? Dlaczego hipnoza działa?

Hipnoza polega na wprowadzeniu umysłu w stan zwiększonej podatności na sugestię i spłyconej funkcji krytycznej. Dzięki temu terapeuta jest w stanie zniwelować niekonstruktywne emocje i przekonania, zmienić emocjonalne zakończenie wydarzeń lub uwolnić pacjenta od poczucia winy, co przekłada się na jego stosunek do papierosa. Warto przy tym pamiętać, iż uzależnienie fizyczne bądź behawioralne bardzo często ma swoje podłoże w psychice. Dlatego, żeby hipnoza na rzucenie palenia była skuteczna terapeuta wraz z pacjentem muszą zidentyfikować źródło problemu i je nazwać. Tylko prawidłowa identyfikacja źródła problemu pozwala na jego rozwiązanie lub złagodzenie.

W trakcie hipnoterapii terapeuta korzysta również z sugestii posthipnotycznych. Sugestie posthipnotyczne nakłada się w miejsce zniwelowanej niekonstruktywnej emocji lub przekonania. Ich zadaniem jest poprawa nastroju pacjenta, w efekcie wzrost motywacji do walki z problemem.

Hipnoza i papierosy – leczenie uzależnień hipnozą w Łodzi

Gabinet Hipnozy i Psychoterapii Magdaleny Dorau oferuje leczenie uzależnienia od nikotyny przy pomocy hipnozy. W zależności od preferencji Pacjenta korzystamy z tradycyjnych technik hipnoterapii lub innowacyjnej Terapii 360 W.H.W. Terapia 360 W.H.W to unikalne połączenie warunkowania klasycznego, hipnozy werbalnej i wirtualnej rzeczywistości, dzięki któremu terapia jest jeszcze bardziej skuteczna, a pożądane efekty obserwujemy już po kilku sesjach.

Pacjentów zastanawiających się jak rzucić palenie zachęcamy do skorzystania z możliwości, jakie oferuje w tym zakresie hipnoza. Działamy w oparciu o sprawdzone narzędzia terapeutyczne, zapewniając wysoką skuteczność leczenia bez nieprzyjemnych skutków ubocznych. Leczymy uzależnienie w wymiarze fizycznym, psychicznym i behawioralnym, przyczyniając się do trwałej zmiany nastawienia i zachowania. Zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wyborze dogodnego terminu pierwszego spotkania z terapeutą.