SKUTECZNE LECZENIE ALKOHOLIZMU

Leczenie alkoholizmu hipnozą

leczenie alkoholizmu łódź
Leczenie alkoholizmu hipnozą jest najskuteczniejszym sposobem na dotarcie do podświadomości i eliminację blokad, które ograniczają Twój potencjał do poradzenia sobie z nałogiem. Walka z uzależnieniem jest trudna ze względu na mechanizmy, które blokują wiedzę o destrukcyjnym oddziaływaniu nałogu. W terapii alkoholowej wykorzystuje się popularną technikę awersyjną. Polega ona na wytworzeniu skojarzeń między alkoholem a doznaniami wywołującymi obrzydzenie. Taki mechanizm skutecznie zapobiega sięgnięciu po kolejny kieliszek.

Oprócz wytworzenia reakcji awersyjnych do alkoholu najważniejsza jest redukcja poczucia przymusu picia oraz wzmocnienie asertywności, dzięki czemu pokusę łatwiej będzie odrzucić. Przeprowadzamy też leczenie nerwicy hipnozą. To skuteczny sposób redukcji nerwicowego lęku odczuwanego przez pacjenta, który poprzednio przy pomocy alkoholu starał się od niego uwolnić. Sukces terapii zależy od dostosowania technik hipnotycznych do cech pacjenta oraz nawiązania dobrej relacji terapeutycznej hipnoterapeuty z pacjentem.

Dla kogo jest leczenie alkoholizmu hipnozą?

Leczenie alkoholizmu hipnozą to metoda dla każdego, kto cierpi na alkoholizm. Skuteczność hipnoterapii nie jest identyczna u wszystkich, podobnie jak podczas leczenia farmakologicznego. W obydwu przypadkach występują pewne różnice indywidualne w podatności na leczenie. Nie zmienia to faktu, że na hipnozę podatni są wszyscy. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że leczenie alkoholizmu może zakończyć się sukcesem.

Hipnoza jest metodą ingerencji w te obszary psychiki, do których na co dzień nie ma się dostępu. Dla leczenia alkoholizmu ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ nie tylko pozwala terapeucie dokładniej przeanalizować potencjalne źródła problemu, ale także użyć potężnych technik hipnoterapeutycznych w celu pozbycia się kłopotu. Wbrew powszechnej opinii nie jest to metoda niepewna – w wielu krajach UE hipnoterapia jest już refundowana jako skuteczne leczenie alkoholizmu lub wspomagająca leczenie wielu chorób, a na jej skuteczność istnieją niezbite dowody naukowe.

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie alkoholizmu hipnozą?

Leczenie alkoholizmu tą metodą daje dość szybkie rezultaty. Efekty hipnoterapii są trwałe. Jest to jeden z jej największych atutów. Poza tym hipnoza nie wywołuje ubocznych skutków somatycznych, jakie wiążą się z niektórymi technikami leczenia tradycyjnego. Odwołanie się do hipnoterapii pozwala na skuteczne działanie u podstaw problemu oraz wytworzenie silnej motywacji wewnętrznej do odstawienia alkoholu. Dzięki temu objawy zespołu odstawiennego są dużo łagodniejsze i po pewnym czasie całkowicie znika pokusa, aby wrócić do nałogu. Leczenie alkoholizmu hipnozą znacznie poprawia samopoczucie.

Kto może wykonywać zabieg leczenia alkoholizmu?

Skuteczne leczenie alkoholizmu metodą hipnoterapii musi być wykonywane przez wykwalifikowanego hipnoterapeutę. Choć hipnoza jest uznawana za bardzo bezpieczną metodę terapii, podobnie jak wszystkie techniki lecznicze, musi być stosowana z rozwagą. Ścieżka postępowania różni się nieco u każdego pacjenta. To jak dostosowywanie dawki leku do potrzeb chorego – hipnoterapeuta musi poznać pacjenta, określić stopień podatności na hipnozę, wybrać odpowiednią metodę wprowadzenia go w trans hipnotyczny oraz postępowania w trakcie seansu. Tylko prawidłowo przeprowadzane sesje hipnozy niosą ze sobą szanse na trwałe wykorzenienie nałogu.