SKUTECZNE LECZENIE ALKOHOLIZMU

Walka z uzależnieniem – leczenie alkoholizmu

leczenie alkoholizmu łódź
Walka z uzależnieniem jest trudna ze względu na mechanizmy, które blokują wiedzę o destrukcyjnym oddziaływaniu nałogu. Hipnoza jest najskuteczniejszym sposobem na dotarcie do podświadomości i eliminację blokad, które ograniczają Twój potencjał do poradzenia sobie z nałogiem. Leczenie alkoholizmu – w terapii alkoholowej wykorzystuje się popularną technikę awersyjną. Polega ona na wytworzeniu powiązania między alkoholem a nieprzyjemnymi doznaniami wywołującymi obrzydzenie. Taki mechanizm skutecznie zapobiega sięgnięciu po kolejny kieliszek. Oprócz wytworzenia reakcji awersyjnych do alkoholu najważniejsza jest redukcja poczucia przymusu picia oraz wzmocnienie asertywności, dzięki czemu pokusę łatwiej będzie odrzucić. Hipnozę można wykorzystać również w celu redukcji nerwicowego lęku odczuwanego przez pacjenta, który poprzednio przy pomocy alkoholu starał się od niego uwolnić. Sukces terapii zależy od dostosowania technik hipnotycznych do cech pacjenta oraz nawiązania dobrej relacji interpersonalnej hipnoterapeuty z pacjentem.

Leczenie alkoholizmu Łódź

Hipnoza jest metodą ingerencji w te obszary psychiki, do których na co dzień nie uzyskuje się dostępu. Dla leczenia alkoholizmu ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ nie tylko pozwala terapeucie dokładniej przeanalizować potencjalne źródła problemu, ale także użyć potężniejszych technik psychoterapeutycznych w celu pozbycia się kłopotu. Wbrew powszechnej opinii nie jest to metoda niepewna – w wielu krajach UE hipnoterapia jest już nawet refundowana jako skuteczne leczenie alkoholizmu lub wspomagająca leczenie wielu chorób, a na jej skuteczność istnieją niezbite dowody naukowe. Oczywiście skuteczność terapii nie jest identyczna u wszystkich, podobnie jak występują pewne różnice w podatności na leczenie farmakologiczne – to cecha indywidualna, jednak na hipnozę podatni są wszyscy. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że leczenie alkoholizmu może zakończyć się sukcesem.

Dlaczego warto?

Dlaczego warto podjąć trud hipnoterapii w przypadku osób uzależnionych od alkoholu? Odpowiedź jest prosta – leczenie z alkoholizmu tą metodą daje dość szybkie rezultaty, a ponieważ nie polega na narzucaniu pacjentowi gotowych rozwiązań, efekty terapii są trwałe. Jest to jeden z największych atutów, poza tym oczywiście, że hipnoza jako metoda psychologiczna, nie wywołuje ubocznych skutków somatycznych, jakie wiążą się z niektórymi technikami leczenia tradycyjnego. Odwołanie się do hipnoterapii pozwala na skuteczne działanie u podstaw problemu oraz wytworzenie silnej motywacji wewnętrznej do odstawienia alkoholu. Dzięki temu znacznie łagodniejsze są objawy po odstawieniu i łagodniejsza pokusa, aby wrócić do nałogu, a ostatecznie leczenie z alkoholizmu tą metodą znacznie poprawia samopoczucie.

Kto może wykonywać zabieg? Leczenie alkoholizmu Łódź

Skuteczne leczenie alkoholizmu metodą hipnoterapii musi być wykonywane przez wykwalifikowanego specjalistę. Choć hipnoza jest uznawana za bardzo bezpieczną metodę terapii, podobnie jak wszystkie techniki lecznicze, musi być stosowana z rozwagą, a ścieżka postępowania różni się nieco u każdego pacjenta. To jak dostosowywanie dawki leku do potrzeb chorego – hipnoterapeuta musi poznać pacjenta, określić stopień podatności na hipnozę, wybrać odpowiednią metodę wprowadzenia go w trans hipnotyczny oraz postępowania w trakcie seansu. Tylko prawidłowo przeprowadzane sesje hipnozy niosą ze sobą szanse na trwałe wykorzenienie nałogu.

Leczenie alkoholizmu hipnozą na terenie miasta Łódź oferujemy w Gabinecie Hipnozy i Psychoterapii Magdaleny Dorau.

Zobacz również: Leczenie otyłości i nadwagi