CZYM JEST TERAPIA 360 W.H.W.

Terapia 360 W.H.W – czym jest i jak może Ci pomóc?

Terapia 360 W.H.W jest połączeniem trzech elementów:terapia 360

  1. Warunkowanie klasyczne jest formą uczenia się poprzez kojarzenie bodźca z reakcją. W warunkowaniu klasycznym bodziec bezwarunkowy wywołuje reakcję bezwarunkową. Bodziec obojętny, eksponowany razem z bodźcem bezwarunkowym staje się bodźcem warunkowym, który wywołuje reakcję warunkową. Hipnoza przyspiesza proces nauki i utrwalenia tego zjawiska.
  2. Hipnoza werbalna jest to stan prawidłowo funkcjonującego umysłu, w którym uwaga danej osoby jest mocno zogniskowana na określonych bodźcach, świadomość bodźców pochodzących spoza obszaru skupienia uwagi jest znacznie ograniczona oraz podczas którego krytyczny osąd danej osoby zostaje częściowo zawieszony. Ominięcie negatywnego osądu (często nieprawdziwego) pozwala wprowadzić i uaktywnić zdrowy dla danej osoby program np.
    z łatwością chudnę i mam ochotę tylko na zdrowe, lekkie produkty.
  3. Wirtualna rzeczywistość obraz sztucznej rzeczywistości polegający na multimedialnym kreowaniu komputerowej wizji przedmiotów, przestrzeni i zdarzeń. Może on reprezentowaæ zarówno elementy świata realnego, jak i zupełnie fikcyjnego. Rzeczywistość wirtualna to nieocenione narzędzie pozwalające tworzyć w sposób bezpieczny modele, po sprawdzeniu można zrealizować w rzeczywistości realnej.

Innowacyjność i skuteczności Terapii 360 polega na połączniu tych trzech elementów. W hipnozie mamy częściowo wyłączone krytyczne myślenie, dlatego w świecie wirtualnym, gdy są uaktywnione wszystkie zmysły mózg nie odróżnia świata fikcyjnego od realnego. Dzięki temu warunkowanie klasyczne błyskawicznie przyswaja odruch warunkowy w połączeniu z odruchem bezwarunkowym np. wstręt do alkoholu szczury w szklance z alkoholem. Opisany powyżej mechanizm powoduje, że metoda ta jest szczególnie skuteczna w leczeniu różnego rodzaju nałogów, lęków i nadwagi.

Terapia 360 W.H.W i hipnoza werbalna – Łódź

Leczenie nałogów hipnozą dzięki terapii 360 W.H.W z elementami hipnozy werbalnej jest bardziej skuteczne niż w przypadku tradycyjnej hipnoterapii. To pozwala ograniczyć liczbę niezbędnych sesji terapeutycznych, przy jednoczesnej trwałej zmianie wzorców zachowania względem substancji uzależniającej. Pacjentów zainteresowanych skorzystaniem z właściwości terapii 360 W.H.W zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i ustalimy spotkanie z terapeutą w dogodnym dla Państwa terminie.