LECZENIE NARKOMANII

Leczenie narkomanii

uzależnienie od narkotyków leczenie hipnoza łódź

Leczenie narkomanii i innych uzależnień hipnozą to obecnie jeden z najprężniej rozwijających się nurtów terapii uzależnień. Dotyczy to zarówno uzależnień od substancji, jak i określonych czynności. Uzależnienie od narkotyków bardzo często objawia się na dwóch płaszczyznach – uzależnienia fizycznego i psychicznego. Bardzo często uzależnienie w wymiarze fizycznym pojawia się jako następstwo uzależnienia psychicznego i choć organizm na poziomie somatycznym domaga się określonej substancji psychoaktywnej, sam detoks nie przynosi pożądanego rezultatu. Wynika to z faktu, iż przyczyna problemu tkwi znacznie głębiej.

Jak działa leczenie narkomanii hipnozą?

Hipnoza pozwala nie tylko na zniwelowanie destrukcyjnego zachowania i zastąpienie go konstruktywnym wzorcem, ale przede wszystkim pomaga w dotarciu do faktycznego źródła problemu. Skuteczne leczenie narkomanii oraz leczenie alkoholizmu rozpoczyna się w momencie, w którym terapeuta i pacjent docierają do przyczyny problemu, a sam pacjent jest ją w stanie nazwać.

Dzięki hipnozie terapeuta jest w stanie zniwelować nieadaptacyjne emocje i przekonania, w tym uwolnić pacjenta od poczucia winy. W efekcie zmianie ulega nie tylko zachowanie, ale stosunek osoby uzależnionej do substancji psychoaktywnej. W hipnoterapii uzależnień wykorzystuje się pozytywne sugestie posthipnotyczne, których zadaniem jest poprawa samopoczucia pacjenta, a w efekcie wzmocnienie motywacji do leczenia narkomanii. W naszym gabinecie oferujemy leczenie narkomanii m.in. przy pomocy terapii 360 W.H.W  o potwierdzonej skuteczności.