Celem psychoterapii indywidualnej jest zdefiniowanie problemu klienta i dotarcie do jego przyczyn, a następnie przy odpowiednio dobranych narzędziach dokonanie całościowej zmiany w sposobie funkcjonowania albo na usunięcie przykrych objawów.

Psychoterapia krótkoterminowa obejmuje od 6 do 16 sesji. Najczęściej praca między psychoterapeutą, a klientem skupia się jest na konkretnym problemie lub obszarze, sytuacji, których klient doświadcza jako trudnych. Terapia krótkoterminowa może również służyć do osiągania konkretnych celów pozytywnych, takich jak rozwijanie umiejętności osobistych i społecznych.

Psychoterapia długoterminowa nie określa z góry terminu jej trwania. Polega na dokładnym przyjrzeniu się problemom, (mającym swe źródło najczęściej w dzieciństwie) i ich przepracowaniu  przy pomocy odpowiednio przygotowanych narzędzi i ćwiczeń.

Spotkania odbywają się raz w tygodniu. Terapeutę obowiązuje kodeks etyczny oraz bezwzględny nakaz pracowania na rzecz klienta, a nie na rzecz zaspokojenia własnych potrzeb. Sesje psychoterapeutyczne trwają ok. 60 minut i kosztują 150 zł.

Pomagamy w następujących problemach:

 

braku akceptacji własnego ciała
uzależnieniach
problemach rodzinnych i zawodowych
lekach, fobiach
zaburzenia odżywiania, anoreksji, bulimii, otyłości, nadwagi
trudności w akceptacji sytuacji po ciężkich wypadkach
zaburzeniach snu
depresji, nerwicy
nerwicy natręctw

terapia